Zdravá výživa a biopotraviny
 
Doprava zadarmo nad 30€

Chia semienka

V čom tkvie výnimočnosť CHIA semienok?

Chia semienka (Šalvia hispánska) sú síce v dnešnej dobe hitom zdravej výživy, ich obľuba však siaha ďaleko do minulosti, do čias starodávnych civilizácií (Aztékov, Mayov), kedy boli vysoko cenené. Chia sú pomerne náročné na pestovanie, vyžadujú určitú nadmorskú výšku.

Chia semienka ponúkajú nášmu telu 5x viac vápnika ako mlieko, poriadnu dávku antioxidantov, vitamínov skupiny B, omega 3 a 6 mastných kyselín a vysoký podiel vlákniny. Okrem toho obsahujú železo, zinok, draslík, magnézium, fosfor a ďalšie dôležité živiny.

Chia semienka účinky

Vďaka svojej vysokoabsorbčnej schopnosti vytvárajú chia semienka s dostatočným množstvom tekutín v našom žalúdku gel. Gel zvyšuje pocit sýtosti a spomaľuje štiepenie sacharidov na glukózu. Vďaka tomu stabilizuje kolísanie hladiny krvného cukru a výsledok je pocit sýtosti na dlhšiu dobu a menšie riziko “vlčieho hladu”.Chia dodávajú telu množstvo prospešných látok a preto sa právom zaraďujú medzi superpotraviny.

 

Kedy treba byť opatrný

Chia semienka prirodzene znižujú krvný tlak a riedia krv. Pozor si musia dávať ľudia s nízkym krvným tlakom, ľudia s kardiovaskulárnymi chorobami, ktorí užívajú lieky na zníženie krvného tlaku alebo na riedenie krvi. Tu je na mieste konzultácia s lekárom a konzumácia v malých množstvách.

CHIA semienka – šalvia hispánska Chia semienka pochádzajú z rastliny Salvia Hispanica, ktorá rast..

2.00€

CHIA semienka alebo šalvia hispáska Chia semienka pochádzajú z rastliny Salvia Hispanica, ktorá r..

9.00€

 CHIA semienka  Chia semienka sú malé šedé až čierne, podobné nášmu maku. Pochádzajú z rastli..

4.00€

 CHIA semienka  Síce sú chia semienka dnes hitom zdravej výživy, ich cenu poznali už dávni Aztéko..

7.00€
Zobrazenie 1 až 4 z 4 (1 stránok)