Zdravá výživa a biopotraviny
 
Doprava zadarmo nad 30€

Altevita BIO Ginko Biloba prášok 90g

Dostupnosť: Skladom

8.90€

100% Ginko dvojlaločné (Ginko Biloba)

Tradičná čínska medicína využíva strom ginko biloba už päťtisíc rokov. Listy tohto stromu sú zdrojom jedinečného komplexu látok, ktoré majú preventívne aj liečivé účinky. Podľa viacerých vedeckých štúdií sa účinok ginka uspokojivo prejavuje iba pri jeho vysokej hladine v krvi, a to po niekoľkých týždňoch užívania; preto sa odporúča rešpektovať navrhnutý dávkovací systém a dĺžku užívania jednotlivých prípravkov. Pri správnom dávkovaní nie sú známe nijaké vedľajšie účinky a v prípade starších ľudí sa odporúča aj dlhodobé užívanie.

 

Prečo užívať ginko biloba:

Štúdie ukázali, že živiny, ktoré sa nachádzajú v listoch ginkgo biloba môžu pomôcť pri liečbe nasledujúcich špecifických ochorení:

Demencia

Tinitus (šumenie v ušiach)

Srdcovo-cievne ochorenia (vysoký krvný tlak)

Okrem toho môže Ginkgo Biloba pomôcť zlepšiť náladu a koordináciu, ako aj zvýšiť úroveň energie, silu a duševnú výkonnosť.

 

Má výrazný antioxidačný účinok

Prípravky s obsahom ginka majú výrazný antioxidačný účinok. Ginko biloba pomáha zachytávať tzv. voľné radikály (bunkové splodiny) a tým chrániť pred predčasným opotrebovaním a starnutím buniek, nádorovými a srdcovo-cievnymi ochoreniami, bolesťami hlavy a psychickými poruchami. Vplyvom látok, ktoré ginko obsahuje, sa rozširujú cievy a zlepšuje prietok krvi, čím sa vo všetkých častiach tela zintenzívňuje zásobovanie živinami a kyslíkom.

 

Šumenie alebo zvonenie v ušiach

Štúdie ukazujú, že Ginkgo Biloba pomáha pri liečbe šumu alebo zvonenia v ušiach. Stále nie je jasné, ako táto rastlina podporuje zdravý sluch, ale predpokladá sa, že im zlepšuje tok kyslíka v sluchových orgánoch.

 

 Libido

Ginkgo pomáha pri zvyšovaní toku krvi v pohlavných orgánoch, čo zvyšuje libido u žien aj u mužov. Zároveň ginkgo zvyšuje prietok krvi do rúk a nôh a zmierňuje tiež kŕče.

 

Alzheimerova choroba

Stále nie je objavený žiadny stopercentný liek na Alzheimerovu chorobu a nie je tiež úplne objasnený, čo túto chorobu spôsobuje. Každopádne mnoho lekárov pevne verí, že Ginkgo Biloba prispieva pozitívne, zvyšuje prietok krvi do mozgu, nervové vysielače a zlepšuje pomalú degeneráciu mozgových buniek.

 

Parkinsonova choroba

Parkinsonova choroba je spojená s nekontrolovateľnými pohybmi, stratou koordinácie a rovnováhy a predpokladá sa, že pravidelné používanie Ginkgo biloba zmierňuje tieto príznaky. Bylina zvyšuje prietok krvi do mozgu a poskytuje vyššiu koncentráciu neurotransmiterov prítomných v mozgu.

 

Mŕtvica

Ginkgo biloba pomáha predchádzať mŕtvici tým, že minimalizuje tvorbu krvných zrazenín v tepnách a zlepšuje tok krvi do hlavných orgánov vrátane mozgu. U pacientov s mozgovou príhodou môže Ginkgo biloba pomôcť obnoviť poškodené mozgové bunky.

 

Na čo ale pamätať pri jeho užívaní?

Pamätajte však pred začiatkom užívania na to, že je dobré sa poradiť so svojím lekárom. Totiž pri pravidelnom užívaní ginka hrozí nižšia zrážanlivosť krvi (to môže mať fatálne následky napríklad pri plánovanej operácii. V takomto prípade je potrebné ginko vysadiť v dostatočnom predstihu. Zlepšenie stavu pri užívaní ginka budete značne pociťovať pri pravidelnom užívaním minimálne 4 až 6 týždňov. Nemusíte sa obávať vedľajších účinkov, ak budete dodržiavať odporúčanú dennú dávku (denná dávka je približne 200 mg suchého výťažku v troch dávkach). Ak chcete užívať ginko dlhodobo, nie je vhodné len pre tehotné ženy a deti do 12 rokov.

 

 

Odporúčané dávkovanie:

1 čajová lyžička 2 – 3 x denne. Ginkgo biloba sa môže pridávať do jogurtov, nápojov a zmrzlinových mliečnych výrobkov  alebo sa zmieša s inými superfood potravinami pre znásobenie účinkov.

Nevhodné pre deti do 3 rokov. Nevhodné pre tehotné a dojčiace ženy.

 

Výživové údaje na 100g:

Energetická hodnota: 1321kJ/317kcal

Tuk: 8,36g z toho nas.mast.kys: 2,80g

Bielkoviny: 11,61g

Sacharidy: 31,60g z toho cukry 7,26g

Vláknina: 32,32g

Soľ: <0,01g

 

Tento produkt bol uvedený na trh ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie