Zdravá výživa a biopotraviny
 
Doprava zadarmo nad 30€

Dr.BIO BIO Chaga 28 x 0,75g

Dostupnosť: Skladom

18.41€

  • Výrobca: Dr.BIO
  • Kód produktu: 943

 

Chaga je huba parazitujúca na kmeňoch briez, ktorá známa pre svoje jedinečné liečivé účinky. Rastie najmä na Sibíri, kde významnou mierou prispieva ku zdraviu obyvateľstva.
Chaga je v  posledných rokoch v centre záujmu vedcov mnohých klinických pracovísk. Aj napriek tomu, že chagu užívali na čínskom dvore už pred 2000 rokmi, moderne sa skúma len niekoľko posledných rokov.


 

V dnešnej dobe se Chaga stala tzv. superpotravinou, ktorá pomáhá posilňovať imunitný systém a bojovať s chronickými zápalmi. Je veľmi účinná ako podpora pri liečbe zápalu žalúdka, žalúdočných vredov, rakoviny žalúdka, ochoreniach dvanástnika, zápale a rakovine pečene, pankreasu a sleziny, pri rakovine prsníka a kŕčka maternice. Osvedčuje sa tiež pri ochoreniach, ako je ulcerózna kolitída a Crohnova choroba, ale aj u iných zápalových ochorení čriev.

Ktoré zložky Chagy stimulujú imunitu najviac:

  • Betaglukány – známe pre svoju schopnosť podporovať imunitný systém, ale tlmiť ho v prípadoch, kedy je príliš aktívny (autoimunitné ochorenie).

  • Kyselina betulinová – Chaga ju absorbuje z briez, na ktorých rastie. Táto látka je klinicky skúmaná predovšetkým pre svoje antivírusové a protinádorové možné účinky.

  • Fytosteroly (lanosterol, inotodiol)

  • Antioxidanty (melanin, polyfenoly)

  • Minerály (zinok, železo, meď)

 

Medzi hlavné benefity Chagy patrí, že pôsobí:

  • antibakteriálne

  • antivírusovo

  • ako antioxidant

 

Ako pripraviť nápoj z Chagy?

Jednoducho vysypte sáčok do suchého pohára a zalejte teplou vodou (maximálne 70 °C). Podľa chuti pridajte med, citrón, mlieko, a pod. a pripravíte tak lahodný nápoj. Chaga sa bežne pije aj ako zdravá náhrada kávy. Sáčok Chagy môžete taktiež zamiešať do smoothie. Chuťou pripomína jemný čierny čaj, nemá žiadne stopy po „hubovej“ aróme. Doporučujeme 1-2 nápoje denne pre podporu imunitného systému, energie a detoxikácie.

Dávkovanie deti: od 3 - 10 rokov ako podpora pre imunitu 1/2 sáčku rozrobiť napr. v džúse.

Zloženie: 1 sáčok: 750mg bio chaga extrakt (inonotus obliquus) 25% polysacharidov. 
 

 


Zem pôvodu: Fínsko

 

Tento produkt bol uvedený na trh ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

 

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie